Izba Komornicza
we Wrocławiu

ul. Powstańców Śląskich 56e/u1
53-333 Wrocław

Biuro czynne:
pn - pt od 8.00 do 15.30

*****

Rzecznik Prasowy
Tomasz Kinastowski
+48 512-777-075
rzecznik.wroclaw@komornik.pl

*****

Dyżury członków
Rady Izby Komorniczej:
w każdy 2 czwartek miesiąca
od 10.00 do 14.00
za wyjątkiem lipca i sierpnia

*****

Dodatkowe informacje:
Biuro Izby Komorniczej we Wrocławiu nie jest upoważnione do świadczenia pomocy prawnej.
Nie może w szczególności udzielać porad prawnych, odpowiadać na pytania prawne, dokonywać interpretacji przepisów prawa.

*****

Bezpłatna Infolinia Komorniczą dla każdego, kto chciałby zasięgnąć porady lub informacji w sprawie postępowań egzekucyjnych prowadzonych przez komorników sądowych dostępna w każdy wtorek, w godzinach 9-15, pod numerem telefonu: (22) 299 87 77.
 2015-07-21
UWAGA!!! Fałszywe ogłoszenia o licytacjach w Internecie
Rada Izby Komorniczej we Wrocławiu poniżej zamieszcza komunikat Krajowej Rady Komorniczej w Warszawie z dnia 13 lipca 2015 r., w sprawie fałszywych ogłoszeń o licytacjach w Internecie.

Krajowa Rada Komornicza apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z wciąż pojawiającymi się na internetowych portalach handlowych ogłoszeniach o rzekomej sprzedaży przez komorników sądowych ruchomości po okazyjnych cenach.
Podejmowane działania stanowią podszywanie się pod istniejące organy egzekucyjne i mają na celu doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez osoby zainteresowane korzystnym nabyciem rzeczy w Internecie.

Należy zachować szczególną ostrożność i ograniczone zaufanie wobec wszelkich ogłoszeń o rzekomych licytacjach komorniczych bądź sprzedaży „poza licytacją”, które zamieszczone są w Internecie poza oficjalnym portalem licytacyjnym Krajowej Rady Komorniczej www.licytacje.komornik.pl. W szczególności nie zależy przekazywać środków pieniężnych (na wskazany przez osobę podającą się za komornika) numer rachunku bankowego w celu rzekomego zapewnienia sobie prawa pierwszeństwa nabycia rzeczy.
O każdym przypadku usiłowania wyłudzenia należy niezwłocznie zawiadamiać organy ścigania.