Izba Komornicza
we Wrocławiu

ul. Powstańców Śląskich 56e/u1
53-333 Wrocław

Biuro czynne:
pn - pt od 8.00 do 15.30

*****

Rzecznik Prasowy
Tomasz Kinastowski
+48 512-777-075
rzecznik.wroclaw@komornik.pl

*****

Dyżury członków
Rady Izby Komorniczej:
w każdy 2 czwartek miesiąca
od 10.00 do 14.00
za wyjątkiem lipca i sierpnia

*****

Dodatkowe informacje:
Biuro Izby Komorniczej we Wrocławiu nie jest upoważnione do świadczenia pomocy prawnej.
Nie może w szczególności udzielać porad prawnych, odpowiadać na pytania prawne, dokonywać interpretacji przepisów prawa.

*****

Bezpłatna Infolinia Komorniczą dla każdego, kto chciałby zasięgnąć porady lub informacji w sprawie postępowań egzekucyjnych prowadzonych przez komorników sądowych dostępna w każdy wtorek, w godzinach 9-15, pod numerem telefonu: (22) 299 87 77.
 2015-02-23
Komornicy zatańczą przeciwko przemocy wobec kobiet

14 lutego o godz. 14.00 komornicy z Izby Komorniczej we Wrocławiu przyłączą się do światowej akcji tańca przeciwko przemocy wobec kobiet „Nazywam się Miliard – One Billion Rising Poland”.

W tym roku taniec na wrocławskim Rynku, zwraca uwagę na problem przemocy wobec dziewcząt i kobiet z niepełnosprawnościami, ponieważ to wciąż temat tabu w naszym kraju. Wspólnie z kobietami i mężczyznami z całego świata zatańczą komornicy .- Będziemy protestować przeciwko przemocy wobec kobiet, a my, jako komornicy prowadzący tysiące spraw alimentacyjnych często z taką przemocą się spotykamy - tłumaczy Monika Janus rzecznik Krajowej Rady Komorniczej. Rada Izby Komorniczej we Wrocławiu przyłącza się do akcji organizowanej przez wrocławską Fundację na Rzecz Równości po raz pierwszy.

W dniu akcji będzie można skorzystać także z darmowych komorniczych porad prawnych dla kobiet dotkniętych przemocą. - Będziemy udzielać porad w sprawach alimentacyjnych i nie tylko. Serdecznie zapraszamy wszystkich do naszego stanowiska- zachęca Monika Janus rzecznik KRK.

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rzecznika Praw Obywatelskich, zjawisko przemocy wobec kobiet z niepełnosprawnościami, jest niedostrzegane, trudne do wykrycia oraz zbadane w niewielkim tylko obszarze. Przemoc jest nie tylko częstym zjawiskiem, lecz nierzadko bywa wręcz przyczyną ich niepełnosprawności. Blisko 80% kobiet z niepełnosprawnościami pada ofiarą przemocy psychicznej, fizycznej i ekonomicznej.

Więcej informacji:
Biuro prasowe Krajowej Rady Komorniczej
tel. 602 501 391
biuro.prasowe@komornik.pl