Izba Komornicza
we Wrocławiu

ul. Powstańców Śląskich 56e/u1
53-333 Wrocław

Biuro czynne:
pn - pt od 8.00 do 15.30

*****

Rzecznik Prasowy
Tomasz Kinastowski
+48 512-777-075
rzecznik.wroclaw@komornik.pl

*****

Dyżury członków
Rady Izby Komorniczej:
w każdy 2 czwartek miesiąca
od 10.00 do 14.00
za wyjątkiem lipca i sierpnia

*****

Dodatkowe informacje:
Biuro Izby Komorniczej we Wrocławiu nie jest upoważnione do świadczenia pomocy prawnej.
Nie może w szczególności udzielać porad prawnych, odpowiadać na pytania prawne, dokonywać interpretacji przepisów prawa.

*****

Bezpłatna Infolinia Komorniczą dla każdego, kto chciałby zasięgnąć porady lub informacji w sprawie postępowań egzekucyjnych prowadzonych przez komorników sądowych dostępna w każdy wtorek, w godzinach 9-15, pod numerem telefonu: (22) 299 87 77.
 2013-11-19
Dzień Otwarty Komorników Sądowych

Dzień Otwarty Komorników Sądowych

Komornicy Sądowi z województwa dolnośląskiego i opolskiego w ramach Dnia Otwartego 20 listopada 2013 roku w godzinach od 11.00 do 18.00 bedą udzielać bezpłatnych porad prawnych wszystkim zainteresowanym problemami związanymi z egzekucją sądowa, z odzyskaniem należności alimentacyjnych, z zasadami przyznawania i otrzymywania świaczeń z Funduszu Alimentacyjnego.

Adresy kancelarii pełniących dyżur na stronach: www.lepiejtowiedziec.pl

Dodatkowo komornicy będą dyżurować w siedzibach Wrocławskiej Fundacji Centrum Praw Kobiet przy ul. Ruskiej 46 b w dniu 19.11.2013 roku w godzinach od 12.00 do 15.30. oraz Wrocławskiej Fundacji na Rzecz Równości przy Placu Świętego Macieja 5/III piętro w dniu 21.11.2013 roku w godz. 13.30 – 16.30. Fundacje pomagają m.in. kobietom - ofiarom przemocy domowej, seksualnej i doświadczającym dyskryminacji ze względu na płeć.

W ramach Dni Edukacji Prawniczej organizowanej przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA WROCŁAW w dniach 18-20 listopada we współpracy z projektem Dnia Otwartego Komorników Sądowych zorganizowanie zostanie również na Uniwersytecie Wrocławskim Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii przy ul. Uniwersyteckiej 7-10 w sali 3D w dniu 19 listopada o godzinie 17.00 we współpracy z Europejskim Stowarzyszeniem Studentów Prawa ELSA Wrocław spotkanie połączone z projekcją filmu “Komornik” Feliksa Falka, po którym komornicy zmierzą się z mitem bezwzględnego egzekutora. Spotkanie zakończy dyskusja na temat zawodu komornika, jako jednego z zawodów prawniczych. Studenci zostaną zaproszeni do dyżurujących kancelarii komorniczych celem zapoznania się z zawodem i pracą komornika „od kuchni”.

Natomiast we współpracy z Elsa Opole w dniu 19.11.2013 pod hasłem akcji Dni edukacji Prawniczej i Dzień Otwarty Komorników, zorganizowaliśmy dzień komorniczy, podczas którego na Uniwersytecie Opolskim odbywać się będą prelekcje:
- 10.00-11.30 Licytacje komornicze- sposób na okazyjne zakupy? Tanioszka? Czemu nie? Każdy lubi tanie zakupy ale czy rzeczywiście tak jest? Na spotkaniu z komornikiem dowiesz się czy rzeczywiście licytacje komornicze to sposób na okazyjne zakupy.
- 11.45- 13.15 szkolenie z pisania pism komorniczych - Chcesz zobaczyć jak wygląda wniosek egzekucyjny? Jak ważne są księgi wieczyste w pracy komornika? Przeprowadzone będzie dla Was szkolenie z pisania pism komorniczych. Czekają na Was liczne materiały, które przydadzą się w pracy komornika.
- 13.30 -15.00 spotkanie z komornikiem - Czy komornik to rzeczywiście niełatwy zawód? Jak wygląda egzekucja? Przyjdź i dowiedz się więcej!

Patronat wydarzenia objęło Ministerstwo Sprawiedliwości, Dziennik Gazeta Prawna oraz na szczeblu lokalnym Gazeta Wrocławska, Radio Opole, Radio Wrocław i Telewizja Karkonoska.

Więcej informacji na stronach:
www.izba-komornicza.pl
www.twojealimenty.pl
www.lepiejtowiedziec.pl
w najbliższej placówce MOPSu, czy GOPSu
w najbliższym Sądzie Rejonowym.
Informacji udziela także rzecznik prasowy Izby Komorniczej we Wrocławiu Monika Janus tel.+48 512-777-075 rzecznik.wroclaw@komornik.pl


Załączniki:
Plakat - Dzień Otwarty Komorników Sądowych.png
Lista Komorników-Dzień Otwarty.xlsx
Lista Komorników-Dzień Otwarty.pdf