Izba Komornicza
we Wrocławiu

ul. Powstańców Śląskich 56e/u1
53-333 Wrocław

Biuro czynne:
pn - pt od 8.00 do 15.30

*****

Rzecznik Prasowy
Tomasz Kinastowski
+48 512-777-075
rzecznik.wroclaw@komornik.pl

*****

Dyżury członków
Rady Izby Komorniczej:
w każdy 2 czwartek miesiąca
od 10.00 do 14.00
za wyjątkiem lipca i sierpnia

*****

Dodatkowe informacje:
Biuro Izby Komorniczej we Wrocławiu nie jest upoważnione do świadczenia pomocy prawnej.
Nie może w szczególności udzielać porad prawnych, odpowiadać na pytania prawne, dokonywać interpretacji przepisów prawa.

*****

Bezpłatna Infolinia Komorniczą dla każdego, kto chciałby zasięgnąć porady lub informacji w sprawie postępowań egzekucyjnych prowadzonych przez komorników sądowych dostępna w każdy wtorek, w godzinach 9-15, pod numerem telefonu: (22) 299 87 77.
 2013-09-24
UWAGA!!! Fałszywe ogłoszenia o licytacjach na portalu "TABLICA.PL"

Rada Izby Komorniczej we Wrocławiu poniżej zamieszcza komunikat Krajowej Rady Komorniczej w Warszawie z dnia 09 sierpnia 2013 r., w sprawie podszywania się pod komorników sądowych na portalu Tablica.pl

Krajowa Rada Komornicza w Warszawie

W związku z kolejnymi sygnałami o działaniach osoby bądź osób polegających na podszywaniu się pod komorników sądowych za pośrednictwem portalu internetowego „Tablica.pl”, Krajowa Rada Komornicza apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności.

Na portalu "Tablica.pl" zamieszczane są fikcyjne ogłoszenia o sprzedaży przedmiotów po atrakcyjnych cenach, ze wskazaniem numerów rachunków bankowych i telefonów kontaktowych nie należących do kancelarii komorniczej, z wykorzystaniem danych osobowych komorników sądowych oraz adresów istniejących kancelarii.

Działania te naruszają obowiązujące przepisy prawa i wyczerpują znamiona przestępstwa. Mają na celu wyłącznie wyłudzenie poprzez wprowadzenie w błąd potencjalnych nabywców.

Jak wynika z informacji uzyskanych od zespołu Tablica.pl, portal ten stanowi wyłącznie platformę, która udostępnia miejsce na ogłoszenia i nie dokonuje sprawdzania wiarygodności użytkowników ani umieszczanych przez nich ofert. Jeżeli ogłoszenie narusza zasady serwisu lub polskiego prawa, należy zgłaszać ten fakt Zespołowi Serwisu Tablica.pl poprzez link dostępny na stronie ogłoszenia:"Zgłoś naruszenie".

O podejrzeniu popełnienia przestępstwa każdorazowo należy zawiadamiać organy ścigania.

Prezes Krajowej Rady Komorniczej Rafał Fronczek